Anin bralni kotiček

Iščete zamisli za izbiro zanimivih knjig in člankov? Želite hitro najti povezave na spletna mesta, ki ponujajo brezplačen dostop do različnih leposlovnih, izobraževalnih in strokovnih vsebin za branje in poslušanje? Pokukajte v Anin bralni kotiček.

Ljubezen v času kuge, kolere in slepote

Ob nenavadnem dogajanju se je po mojem mnenju dobro zateči v literaturo. V poeziji, prozi in dramatiki se skrivajo vse skrivnosti človeka, izpovedane, opisane in prikazane na najrazličnejše načine. Zato sem se, ko sem med epidemijo novega koronavirusa nehala spremljati vsa poročila, odločila za branje knjig, ki opisujejo odnose v družbi v izrednih razmerah. Kaj sem ugotovila? Da se človek iz zgodovine res ne nauči veliko. Več …

Podstran za urejanje misli

Oddelek Za pedagogiko in andragogiko na posebni spletni podstrani Covid-19 objavlja zanimive prispevke. Avtorji so profesorji, strokovnjaki za izobraževanje odraslih, študenti in drugi. Preberite, izvedeli boste veliko novega in zanimivega. Več …

Paolo Giordano, V času epidemije (2020)

Kako doživljamo epidemijo in kaj se v resnici dogaja? Italijanski pisatelj Paolo Giordano v knjigi V času epidemije, ki je izšla marca, prikaže širši družbeni in časovni okvir dogajanja ob širjenju novega koronavirusa v Italiji. Knjiga je dosegljiva na portalu Biblos. Priporočam. Več …

Kaj je hotel pesnik povedati?

Poezija, dostikrat prezrta literarna zvrst, nam ponuja tisto, česar sami ne znamo ubesediti – natančno odslikava naše čustvovanje in doživljanje. Na voljo je v številnih oblikah: napisana, prebrana, odigrana … Prepustimo se ji. Več …

Številne priložnosti za raziskovanje

Tokrat predstavljamo Mrežnik NUK. Na zavihku Novosti so dnevno sveže informacije o razširjenem dostopu do številnih znanstvenih objav. Za širšo javnost je še posebno zanimivo, da lahko preko aplikacije Pressreader prebiramo domače in tuje dnevno časopisje. Pogoj? Članstvo v splošni knjižnici. Preberite več …

Digitalna knjižnica Slovenije – labirint znanja

Na domačem internetu so številni zakladi domačega znanja. Na portalu dLib Narodne in univerzitetne knjižnice najdemo zanimivo branje, tudi arhivske številke dnevnega časopisja. Preberite več …

Do tedaj pa – berem …

Ste med tistimi, ki jih je koronavirus odrezal od dnevne rutine in želite drugače porabiti svoj čas? Morda želite prebrati knjige, ki jih do zdaj niste uspeli? Na voljo so številne tovrstne priložnosti. Preberite več …

Imate 150 UR časa? Naložite si avdioknjige

»Za tiste, ki v času epidemije ostajajo doma, se viri zabave hitro krčijo. Avdioknjige lahko razširijo obzorja, tudi če ni mogoče iti ven. Odločite se za quarantainment,« nas v svojem članku v spletnem Guardianu nagovarja  Steven Poole. To utegne biti čas, da nadoknadimo – prisluhnemo klasikom iz prejšnjih stoletij. Spletni portal Scribd je 25. marca objavil vest, da za 30 dni omogoča prost dostop do avdioknjig na svoji spletni strani. Vabim vas, da priložnost izkoristite, še prej pa preberite več …